29 Kasım 2020 Pazar - 09:41 - Günaydın
 
SSL Sertifikaları Maksimum Güvenlik 256 bit şifreleme özelliğine sahip SSL Sertifikaları ile e-ticaret ve web uygulamalarınız daha güvenli, daha prestijli. Müşterilerinize Güven Verin... Şirketinizi koruyun... Google Aramalarında Öne Geçin...
 
Rapid SSL
89TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 10,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : YOK

Quick SSL Premium
315TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 500,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : YOK

Quick SSL
419TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 100,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : YOK

True BusinessID
495TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 1,250,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : YOK

T.B.ID Wildcard
2.039TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 1,250,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : YOK

T.BusinessID (EV)
615TL / Yıl
Şifreleme Seviyesi : 256-Bit
Domain Sayısı : 1
Garanti Bedeli : 1,500,000 $
Tarayıcı Uyumu : %99+
Mobil Cihaz Uyumu : VAR
Yeşil Adres Çubuğu : VAR

SSL Sertifikası Nedir?
SSL sertifikası, sitenizin kullandığı alan adınızın (domain) size ait olduğunu doğrulayan, veri akışında kişisel bilgilerin aktarıldığı durumlarda oluşabilecek güvenlik açıklarımın önlenmesini, kullanıcı ile sunucu arasındaki verilerin şifrelenerek sağlıklı bir şekilde transfer edilmesini sağlayan sertifikadır.
SSL kısaltmasının açılımı Secure Socket Layer'dır. Türkçe anlamı ise; Güvenli Giriş Katmanı demektir.
SSL internet ortamında çok karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle alışveriş sitelerinde oldukça sık rastlanmaktadır. SSL kişisel gizlilik ve güvenilirlik sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği (data protection) için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren, bu sayede gizliliğinin ve bütünlüğün korunmasını sağlayan Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür diye tanımlayabiliriz.
SSL protokolü bütün yaygın web sunucuları (server) ve tarayıcıları (browser) tarafından desteklenen bir protokoldür. SSL, standart bir algoritmadır. Milyonlarca web sitesinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır. SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar (private key) ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya (Public Key) ihtiyaç duyulmaktadır.
SSL Sertifikası Nasıl Çalışır?
SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına bağlı bir kodlama yöntemine dayalıdır.
Siteniz ile iletişime geçmek isteyen ziyaretçinin kullandığı internet tarayıcı, public key'i kullanarak mesajı güvenli bir şekilde sizin sitenizin sunucusuna gönderir. Veri size ulaşmadan, transfer sırasında veriye ulaşılsa bile, şifrenin çözülmesi için sitenizde bulunan private key gerekecektir.
SSL Sertifikası Kullanım Alanları Nerelerdir?
SSL yaygın olarak tarayıcılarda ve web sitelerinde kullandığı gibi neredeyse tüm internet erişim protokollerinde kullanılmaktadır. Eskiden standart iletişim kurulan SMTP, POP3 ve IMAP protokolleri SSL ile şifrelenmektedir. Bu sayede Mail iletişiminizi iki sunucu ve sunucu istemci arasında güvenle yapabilirsiniz. Bu şifreleme ile Mail trafiğiniz saldırganlar tarafından izlenemez.
SSL Sertifikası Garanti & Sigorta Bedeli Ne Anlama Gelir?
SSL Sertifikanız internet sitenizin ve dolayısıyla da sizin dijital ortamdaki kimliğinizdir. Özel şifreleme anahtarınızın ve sertifikanızın 3.kişiler tarafından, sertifika sağlayıcısından kaynaklanan hatalar sebebi ile çalınması, siteyi kullananlara zarar vermesi durumunda oluşabilecek zararlara karşı, sertifika sağlayıcınız sizi taahhüt ettiği tutara kadar sigortalar.
SSL Sertifikası Türleri ve Doğrulama Yöntemleri Nelerdir?
Alan Adı Doğrulamalı / DV (Domain Verification)
DV (Domain Verification) veya Alan Adı Doğrulanmış Sertifika, yalnızca alan adınızın sahibi olduğunuzu doğrulamanızı gerektiren bir sertifikadır. Bu, etki alanını kullanma haklarına sahip olduğunuzu doğrulamak için WHOIS bilgilerine veya o etki alanına ait e-posta adreslerine gönderilen bir e-posta alındığında oluşur. En yaygın kullanılan sertifika türüdür.
Kurumsal Doğrulama / OV (Organization Verification)
Kuruluş Tarafından Onaylanmış (Organization Verification) Sertifikalar için, kuruluş Sertifika Yetkilisi (CA) kuruluşunuzun bilgilerini doğrulamak için onaylar. Gerçek bir organizasyon olduğunuza emin olun. Kuruluş Adı, Fiziksel Adres ve Telefon Numarasını doğrularlar. Bu veriler, yayınlanmadan önce WHOIS bilgileri ve aynı zamanda bir kamu Hükümeti Bilgi sitesi (Ticaret Sicil Kaydı olabilir) veya onaylanmış bir Üçüncü Taraf Web Sitesi ile eşleşmelidir. OV sertifikaları, tüketiciye gerçek bir tüzel kişilik ile iş yaptığından emin oldukları için bir tüketiciye daha fazla güven katmaktadır.
Genişletilmiş Doğrulama / EV (Extended Verification)
Extended Verification veya Genişletilmiş Doğrulama Sertifikaları (Yeşil Adres Çubuğu olarak da bilinir) Sertifikalar olarak bilinir. SSL sertifikasının en çok güvenilen türüdür. EV doğrulama işlemi sırasında, yayınlayan satıcı veya CA, meşru bir iş olduğunuzu ve bir OV doğrulama işleminin üstünde ve ötesinde iyi durumda olduğunuzu tamamen doğrular. Aktif hale gelen en önemli gösterge, kullanıcının web tarayıcısındaki 'Yeşil Çubuk'dur. Bugüne kadar yeşil adres çubuğunu en çok bankaların web sitelerinde görmekteydik.
Yeşil Adres Çubuğu Örnekleri :
SSL Güvenlik Sertifikası Fiyatlarına K.D.V. (Katma Değer Vergisi) Dahil Değildir. Sipariş aşamasında eklenecektir.
Domain & Sunucu
  • Domain Tescil
  • Domain Transferi
  • Domain Sorgulama
  • Domain Fiyatları
  • Domain Alım Koşulları
  • .Tr Domain Evrakları
  • Linux VPS
  • Windows VPS
  • Dedicated Suncu
  • Co-Location
Destek & Diğer Hizmetler